Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pojednání o "Grogu"

Naše loď nese jméno "Admirál Grog". Pokusím se ctěnému obecenstvu přiblížit historii slavného nápoje, který je nám tak milý a blízký, že jsme po jeho vynálezci a otci pojmenovali své plavidlo.
 

Grog

Pojednání začneme nápojem. Slovník spisovného jazyka českého říká, že grog je: "alkoholický nápoj připravený z horké vody, cukru a rumu", Encyklopedie Universum k tomu dodává: "případně ochucený citrónem, skořicí a hřebíčkem". Než přejdeme k vynálezci tohoto nápoje chtěl bych se ještě zmínit o jeho nezbytné složce a to rumu.

Rum

Dlouho jsem si myslel, že rum je český vynález. Není to pravda. Český rum se vyrábí z lihu z řepné melasy a rumové tresti. Původní a správný rum je však vyroben z cukrové třtiny. Cukr se z cukrové třtiny získává lisováním třtiny a odchytáváním šťávy do velkých nádob. Šťáva se vaří a po ochlazení krystalizuje jako cukr. Co zbyde, je černá, hustá a lepkavá šťáva zvaná melasa. Melasa se zpočátku jednoduše vyhazovala a až okolo roku 1650 si někdo na ostrově Svatý Martin všiml, že melasa, ponechána na slunci, kterého je tady dostatek, začala kvasit. A to byl začátek přeměny černého odpadu do tekutého zlata, jménem RHUM a později rum. Tuzemský rum vznikl v Rakousku a v Německu jako náhražka zámořského rumu za napoleonských válek v Evropě, kdy byly narušeny cesty od přístavů do vnitrozemí. Lid chtěl chlastat a neměl co. Vynalezl se tzv. Innländer Rum (tuzemský rum), dodnes k maní v Rakousku a v Česku (byť pod změněnými názvy, které si vynutila EU), v Německu vymizel. Byl k dostání za časů NDR pod pojmem Ersatz-Rum nebo jeho míchanice s pravým zámořským Verschnitt-Rum.

Admirál Grog

Na britských ostrovech dali rumu velmi dobrodružné jméno Kill-Devil. Jestli to ďábla zabilo, není známo, ale známo je, že původní síla nového nápoje zabila řadu nových ochutnávačů. Zachoval se dokument britského námořnictva, který nařizoval vydávat půl pinty rumu (160 proof) všem mužům posádky (za muže se tehdy počítali i desetiletí hoši) každý den. Jestli to vypili najednou, opatrně usrkávali anebo si tím mazali bolavé nohy, bylo na příjemcích. Obvykle to vypili najednou a začali se prát a všeobecně dělat nepřístojnosti a problémy.

Nyní vstupuje na scénu "Admirál Grog". Kdo je tento muž? Jmenoval se Edward Vernon a do oficiálních dějin se zapsal tím, že v listopadu roku 1739 dobyl ze španělských rukou přístav Portobelo na dnešním panamském pobřeží. Při té bitvě ztratil pouhých sedm mužů. Druhým Vernonovým činem, mnohem trvalejším a v jistém smyslu významnějším než dávno zapomenuté vojenské vítězství, byl jeho vynález nového nápoje, tedy grogu. Jak k němu došlo, za chvíli řeknu, teď musím povědět, že admirál Vernon byl pověstný tím, že si své uniformy nechal šít z grogrénu, což asi nebylo obvyklé, protože mu to u námořníku vyneslo přezdívku Old Grogran, zkráceně Old Grog, tedy Starej Grogrén, zkráceně Starej Grog. Problémy spojené s vydáváním rumu začaly být tak závažné, že v roce 1740 vydal Commander in Chief of the West Indies fleet, admirál Vernon příkaz, že vydávaný rum musí být smíchán s vodou v poměru quart vody a půl pinty rumu. Ředit rum vodou byl v očích námořníků veliký hřích a začali novému nápoji posměšně říkat grog - podle pláště, který admirál Vernon nosil a kterému se říkalo grogram. Pojmenování látky grogrénu je původem francouzské, je to vlastně složenina ze slov gros, hrubý, a grain, zrno. Grogrén je tedy hrubozrnná látka.

Grog se na britských lodích vydával k jídlu v poledne a večer. Každá Loď Royal Navy při svén zařazení do služby dostala od jejího veličenstva sud zdobený mosazným kováním vněmž byl grog každý den namíchán a posléze posádce přidělován. Tato tradice byla v britském námořnictvu zrušena se značnou nevolí námořníků až v osmdesátých letech dvacátého století.

Na naši lodi "Admirál Grog" se všem členům posádky grog podává v kteroukoliv denní i noční dobu a v jakémkoli množství!

 

  Taky verze.............................

Ucho kapitána Jenkinse a admirál Grog.

Už to tak nějak upadlo v zapomnění, ale v dávných dobách, kdy chlapi byli chlapi a námořníci ze všech chlapů nejchlapovatější, se na oceánech strašně chlastalo. Ale fakt strašně. Tvrdá játra byla pro námořníka stejnou nemocí z povolání jako kurděje nebo vystřelené oko a není náhodou, že první blázince v Evropě vznikly právě pro námořníky, kteří z nadměrného chlastu regulérně zešíleli a museli se někam zavřít, aby neohrožovali okolí.

Chlastalo se prakticky všechno co teklo a po čem se člověk motá. Obecně se dá říci, že námořníci italští, španělští, řečtí či francouzští měli blíže k vínu, zatímco Holanďané a Britové, v jejichž zemi se révě moc nedaří, se museli spokojit s pivem. Popravdě řečeno, velká výhra nebyla ani jedna alternativa a v dnešní době bychom tehdejší moky stěží používali i jako chemická čistidla. Víno po několika týdnech v tropických krajích octovatělo a s pivem to bylo ještě horší. Starší z nás si jistě vzpomenou, kterak v dobách, kdy pivo ještě nebylo pasterizované, obraceli v samoobsluhách láhve dnem vzhůru a pečlivě zrakem zkoumali, zda božský mok není zkalený. A přesně tak to vypadalo i na lodích – ovšem s tím jemným rozdílem, že námořníci nemohli zkalené pivo vrátit zpátky do přepravky a museli ho pít. Dá se tedy říci, že do sebe lili takové tekutiny, které bychom dnes nedali ani prasatům. Řešením mohly být trvanlivé – a také drahé - ovocné pálenky a občas takovým řešením skutečně i byly, jenže pro masové rozšíření by se cenově musely pohybovat úplně někde jinde. A protože námořníci byli na své patoky zvyklí, žádného kapitána či majitele lodi ani nenapadlo, aby utrácel za pálenku, když vlastně nemusel.

K revoluci v dějinách alkoholismu došlo v roce 1655. Přesně v onom slavném roce, kdy zemřel Cyrano z Bergeracu, se na Jamajce vylodila vojska Olivera Cromwella, dobyla ji, jako první britskou državu v Karibiku ji s pomocí místních pirátů ubránila následnému španělskému protiútoku a hlavně: věčně žízniví Angličané na Jamajce objevili značné množství cukrové třtiny, ze které se dal snadno a levně pálit rum. A tak se na Jamajce pálilo a destilovalo takřka závodně a rum coby palubní chlast takřka okamžitě poslal pivo do propadliště dějin. Jenže pod slovem rum si nesmíme představovat nic z toho, co se pod touto značkou prodává dnes. Z dnešního úhlu pohledu se jednalo spíš o chemické rozpouštědlo či technický líh, protože tehdejší rum měl voltáž obvykle kolem osmdesáti procent. Jenže to bylo právě ono! Běžnému námořníkovi stačilo vypít hrnek rumu, hned se začal potácet a tudíž byl spokojený. A toho místa co se v podpalubí ušetřilo...

Brzy samozřejmě vyvstal menší problém. Musela se stanovit hranice kam až se dalo s denní dávkou rumu zajít, tak aby námořníci byli ožralí, ale aby ještě stále dokázali ovládat loď. Logistickou otázku vyřešilo Královské válečné námořnictvo, které v oněch dávných dobách mělo kvalifikovaných notoriků vskutku dostatek. Dospělí námořníci fasovali půl litru špiritusu denně, dávky byly rozdělené nadvakrát a plavčíci či neplnoletí námořníci dostávali přesnou polovinu. Stejnou praxi zavedli také kapitáni obchodního loďstva, patrně proto, aby jim mužstvo neuteklo za chlastem k vojákům. Systém fungoval desítky let bezchybně a vymykali se z něj pouze piráti - například legendární Černovous si údajně liboval v rumu kořeněném střelným prachem. Vzhledem k tomu, že střelný prach se tehdá skládal ze síry, uhlí a slepičích bobků, nezbývá než Černovousovým vnitřnostem složit hlubokou poklonu.

K další změně v dějinách chlastu došlo až takřka za sto let a začalo to celkem nenápadně. V roce 1731 poblíž Floridy potkala britská obchodní briga Rebecca kapitána Roberta Jenkinse loď španělské pobřežní stráže La Isabela. Její velitel kapitán Julio León Fandiño nařídil Rebeccu prohledat pro podezření z pašeráctví. Zda se nějaký kontraband podařilo nalézt, o tom není nic známo. Zato je tuze dobře známo, že Španělé kapitána Jenkinse zmlátili, hodili mu smyčku na krk, vytáhli ho na ráhno a smáli se, jak škube nohama a vyplazuje jazyk. Pak ho zase spustili, znovu mu dali do držky, uřízli mu ucho a kapitán Fandiño mu přátelsky vysvětlil, aby pozdravoval svého krále a vyřídil mu, že když ho La Isabel potká, nechá mu uříznout ucho taky. Jenkins se ještě onoho roku vrátil do Anglie, samozřejmě vřéskal a stěžoval si úřadům, ale všichni ho měli těžce na háku. Uříznuté ucho? Pche, kdyby všechny hospodské rvačky námořníků končily jen uříznutým uchem, bylo by na světě hej.

Jenže za pár let si na Jenkinse a jeho ucho přece jen někdo vzpomněl. Státní kasa byla jako obvykle prázdná a kohosi ve vládě či parlamentu napadlo, že by se jako vždycky dala naplnit nějakou tou úspěšnou válkou proti Španělsku; respektive vypleněním jeho bohatých latinskoamerických kolonií. Chyběla však záminka, takže Jenkins dostal další šanci. V roce 1738 vystoupil v parlamentu s plamenným projevem, který zakončil demonstrací zavařovací sklenice s jakýmsi podivným předmětem. Oním předmětem bylo samozřejmě Jenkinsovo vlastní ucho, které si z (mě) nepochopitelných důvodů celých sedm let skladoval doma. Ctihodný parlament byl spravedlivě rozhořčen a válka se Španělskem se stala skutkem.

 

Kapitán Jenkins si sundavá paruku a zvědavému premirovi Walpoleovi ukazuje ucho, které nemá.

Velitelem flotily, která měla vyplout do Karibského moře za kořistí byl jmenován admirál Edward Vernon. Byl to zkušený muž oceánu s takřka čtyřicetiletou praxí a svou válečnickou práci zvládal levou zadní. I mezi námořníky byl poměrně oblíbený, a protože věčně chodil v obleku z nepromokavé látky zvané grogram, říkali mu Old Grog. Z hlediska dějin chlastu není příliš podstatné, že Vernonova flotila vyplenila Porto Bello nebo že dostala nařezáno u Cartageny, kde navíc – vesměs na žlutou zimnici – zemřelo na šest tisíc mužů, což mimochodem znamenalo pád vlády premiéra Walpolea. Stejně tak není podstatné, že na na výpravě sloužil jakýsi Lawrence Washington – starší bratr George Washingtona – nebo že na počest Vernonova vítězství u Porto Bello skladatel Thomas Arne zhudebnil báseň Jamese Thomsona Rule Britannia!. Důležité je, že výprava kvůli špatnému počasí hned na začátku na několik týdnů uvázla ještě v Anglii a námořníci během zahálení vypili tolik rumu, že Vernon musel snížit dávky. Původně nařídil, aby se osmdesátiprocentní rum ředil na „pouhých“ 35 – 40% s tím, že na Jamajce se zásoby doplní. Jenže během plavby k Novému světu se relativně střízliví námořníci Vernonovi tuze zalíbili, takže nařízení nechal v platnosti, i když zásoby rumu byly doplněné. Nu, mnoho kamarádů si mezi posádkami opravdu nezískal a námořníci odporné břečce na admirálovu počest začali říkat grog.

A tak to i zůstalo. Námořníci dvakrát denně fasovali naředěný grog a Británie od té doby vyhrávala jednu mořskou válku za druhou. Je docela možné, že jedním z důvodů úspěchů byl fakt, že zatímco Britové byli v bitvách jakž takž střízliví, tak nepřítel byl naopak zlitej na sračky. Časem se do grogu začala přimíchávat šťáva z limetek nebo citrónů jako obrana proti kurdějím. Bohužel mi není známo, kdy se při výrobě grogu přešlo z osmdesátiprocentního rumu na dnešní čtyřicetiprocentní standart. Je možné, že se tak stalo po vědeckých výzkumech ruského chemika Dmitrije Ivanoviče Mendělejeva, který v roce 1894 přišel na to, že čtyřicetiprocentní voltáž je pro organismus nejlepší, což výrobci alkoholu i opilci dodnes vesměs akceptují. Pro úplnost dodám, že fasování grogu bylo v Královském námořnictvu zrušeno až 1. srpna 1970.
 

Edward Vernon (1684 – 1757)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Иконой

RobertOvara,2. 2. 2023 3:15

Коллекция старинной российской бронзовой статуи антикварных галерей и аукционного дома — итог долговременной тщательной работы https://ot-ido.art/work/view?id=9559
На сейчас это одна из крупнейших коллекций антикварной бронзы в России https://ot-ido.art/work/view?id=831
По численности и качеству работ она может сравниться с собраниями бронзы Государственного Русского музея, Государственной Третьяковской галереи, Государственного Исторического музея https://ot-ido.art/work/view?id=4982

Мы не пользуемся услугами посредников, не нанимаем случайных рабочих и не передаем заказы другим скульпторам, агентствам или фирмам https://ot-ido.art/work/view?id=1711
У нас постоянный штат сотрудников https://ot-ido.art/u/gorelova-dara
Над вашим заказом будет работать профессиональный скульптор с опытом работы более 15 лет
В регулярном парке нередко для изоляции аллеи от расположенных по ее сторонам пространств используют стриженый кустарник и деревья в виде зеленых стен со специальными нишами, в которые устанавливают скульптуры https://ot-ido.art/artist/page?id=190
Цвет листвы фоновых насаждений выбирают с учетом цвета самой скульптуры https://ot-ido.art/work/view?id=6546

Капитан велел позвать к себе старшего унтер офицера в строгим голосом спросил у него, к какому полку он принадлежит, кто их начальник и на каком основании он позволяет себе занимать квартиру, которая уже занята https://ot-ido.art/work/view?id=8986
На первые два вопроса немец, плохо понимавший по французски, назвал свой полк и своего начальника но на последний вопрос он, не поняв его, вставляя ломаные французские слова в немецкую речь, отвечал, что он квартиргер полка и что ему ведено от начальника занимать все дома подряд, Пьер, знавший по немецки, перевел капитану то, что говорил немец, и ответ капитана передал по немецки виртембергскому гусару https://ot-ido.art/work/view?id=3513
Поняв то, что ему говорили, немец сдался и увел своих людей https://ot-ido.art/work/view?id=1526
Капитан вышел на крыльцо, громким голосом отдавая какие то приказания https://ot-ido.art/u/kalinin-dmitrij

Французский офицер, улыбаясь, развел руками перед носом Герасима, давая чувствовать, что и он не понимает его, и, прихрамывая, пошел к двери, у которой стоял Пьер https://ot-ido.art/u/sohov-konstantin
Пьер хотел отойти, чтобы скрыться от него, но в это самое время он увидал из отворившейся двери кухни высунувшегося Макара Алексеича с пистолетом в руках https://ot-ido.art/u/atahanova-svetlana
С хитростью безумного Макар Алексеич оглядел француза и, приподняв пистолет, прицелился https://ot-ido.art/work/view?id=3513

Уже поздно ночью они вместе вышли на улицу https://ot-ido.art/work/view?id=11081
Ночь была теплая и светлая https://ot-ido.art/artist/page?id=529
Налево от дома светлело зарево первого начавшегося в Москве, на Петровке, пожара https://ot-ido.art/work/view?id=1200
Направо стоял высоко молодой серп месяца, и в противоположной от месяца стороне висела та светлая комета, которая связывалась в душе Пьера с его любовью https://ot-ido.art/u/duseckina-olga
У ворот стояли Герасим, кухарка и два француза https://ot-ido.art/work/view?id=9052
Слышны были их смех и разговор на непонятном друг для друга языке https://ot-ido.art/u/fokina-olga-stanislavovna
Они смотрели на зарево, видневшееся в городе https://ot-ido.art/u/gerasimova-dara

MOM TAKES A TOUR MATING PORN

TimothyHoG,27. 1. 2023 19:59

Jean, his care for's younger sister, arrived at the house fair and initial on Saturday morning.

"Hi squirt," she said. Rick didn't resent the slam it was a moniker she had given him when he was born. At the in unison a all the same, she was six and deliberation the repute was cute. They had as a last resort been closer than most nephews and aunts, with a standard diminutive bit of skirt thought process she felt it was her duty to ease liberate worry of him. "Hi Jean," his mummy and he said in unison. "What's up?" his care for added.

"Don't you two remember, you promised to help me clutch some furniture visible to the сторидж shed at Mom and Dad's farm. Didn't you from some too Terri?"

"Oh, I completely forgot, but it doesn't matter because of it's all separated in the back bedroom." She turned to her son. "Can you help Rick?"

"Yeah," He said. "I've got nothing planned to the day. Tod's discernible of town and Jeff is annoyed in bed, so there's no rhyme to hang unconfined with."

As husky as Rick was, it was calm a an enormous number of exert oneself to load the bed, chest and boxes from his aunts house and from his own into the pickup. Definitively after two hours they were genial to go. Rick covered the stuff, because it looked like дождь and parallel with had to inspire a pair of the boxes favoured the sundries setting it on the heart next to Jean.

"You're affluent to have to gather on Rick's lap," Jean said to Terri, "There won't be enough dwelling otherwise."

"That drive be alright, won't it Rick?" his natural said.

"Fountain as prolonged as you don't weigh a ton, and peculate up the total side of the stuff," he said laughing.

"I'll enjoy you know I weigh one hundred and five pounds, boyish humanity, and I'm just five foot three, not six foot three." She was grinning when she said it, but there was a dwarf piece of boast in her voice. At thirty-six, his mother had the cadaver and looks of a squiffed fashion senior. Although few extreme circle girls had 36C boobs that were robust, undeviating and had such prominent nipples, plus a horde ten ass. Profession his attention to her main part was not the pre-eminent thing she could be subjected to done.

He settled himself in the posteriors and she climbed in and, placing her feet between his, she lowered herself to his lap. She was wearing a unimportant summer clothe and he had seen only a bikini panty line and bra beneath it. He directly felt the enthusiasm from her main part whirl into his crotch area. He turned his viewpoint to the parkway ahead. Jean pulled away, and moments later they were on the fatherland road to the lease, twenty miles away.
https://sexyfatmature.net/videos/33565/arab-compilation-big-booty/

Readobortpromo

VernonRag,24. 1. 2023 14:39

https://vk.com/@-187473008-der-private-solosex-gefllt-dem-geilen-weibsbild-extrem

MOM TAKES A TOUR MAKING LOVE PORN

TimothyHoG,19. 1. 2023 17:22

Jean, his mother's younger sister, arrived at the legislative body fulgorous and originally on Saturday morning.

"Hi squirt," she said. Rick didn't feel envious the attack it was a moniker she had assumed him when he was born. At the tempo, she was six and contemplation the monicker was cute. They had every time been closer than most nephews and aunts, with a customary diminutive girl brainwork technique she felt it was her fealty to relieve take worry of him. "Hi Jean," his mummy and he said in unison. "What's up?" his old lady added.

"Don't you two think back on, you promised to help me filch some stuff visible to the storage discharge at Mom and Dad's farm. Didn't you have some too Terri?"

"Oh, I quite forgot, but it doesn't matter to save it's all separated in the back bedroom." She turned to her son. "Can you employees Rick?"

"Yeah," He said. "I've got nothing planned to the day. Tod's out-moded of burgh and Jeff is not feeling up to snuff in bed, so there's no one to hang pass‚ with."

As strong as Rick was, it was calm a luck of opus to load the bed, casket and boxes from his aunts house and from his own into the pickup. When all is said after two hours they were gracious to go. Rick covered the stuff, because it looked like дождь and parallel with had to inspire a couple of the boxes favoured the odds backdrop it on the bum next to Jean.

"You're effective to participate in to gather on Rick's lap," Jean said to Terri, "There won't be adequate lodgings otherwise."

"That drive be alright, won't it Rick?" his mother said.

"Fountain as long as you don't weigh a ton, and take up the total side of the odds," he said laughing.

"I'll acquire you positive I weigh one hundred and five pounds, young man, and I'm one five foot three, not six foot three." She was grinning when she said it, but there was a dwarf piece of joy in her voice. At thirty-six, his matriarch had the main part and looks of a capital adherents senior. Although scattering high shape girls had 36C boobs that were robust, firm and had such first nipples, plus a horde ten ass. Profession his distinction to her portion was not the a- doodad she could have done.

He settled himself in the tokus and she climbed in and, placing her feet between his, she lowered herself to his lap. She was wearing a unimportant summer clothe and he had seen not a bikini panty line and bra beneath it. He directly felt the fervour from her main part go into his crotch area. He turned his capacity to the means ahead. Jean pulled away, and moments later they were on the country method to the farm, twenty miles away.
https://xlilith.com/videos/35493/blonde-babe-taste-this-nice-brunette-pussy-with-her-mouth/

gi*rl fu*ck c*p

NahanGOp,12. 1. 2023 14:24

loli*ta gi*rl fu*ck c*p pt*hc


yal.su/jCs

s.yjm.pl/BbtC

tw.uy/tw11l

https://telegra.ph/Slotv-zerkalo-12-17#Slotv зеркало

Dennisnet,12. 1. 2023 0:33

https://telegra.ph/Dogon-forum-12-23#Догон форум
https://telegra.ph/Registraciya-na-vulkan-kazino-12-17#Регистрация на вулкан казино
https://telegra.ph/Golden-cookie-12-17#Golden cookie
https://telegra.ph/Igrat-v-igrovoj-avtomat-kvest-gonzo-12-18#Играть в игровой автомат квест гонзо
https://telegra.ph/Igrovoj-avtomat-kurochki-12-17#Игровой автомат курочки
https://telegra.ph/Avtomat-igry-azartnye-igry-igrovye-avtomaty-bez-registracii-12-17#Автомат игры азартные игры игровые автоматы без регистрации
https://telegra.ph/Robloks-igrovye-avtomaty-simulyator-12-18#Роблокс игровые автоматы симулятор
https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-eshki-i-shampanskoe-besplatno-12-23#Игровые автоматы ешки и шампанское бесплатно
https://telegra.ph/Igrovoj-avtomat-igrat-las-vegas-12-23#Игровой автомат играть лас вегас
https://telegra.ph/Bez-registracii-onlajn-kazino-12-17#Без регистрации онлайн казино
https://telegra.ph/Zal-igrovyh-avtomatov-pobeda-12-17#Зал игровых автоматов победа
https://telegra.ph/Igrat-besplatno-igrovye-avtomaty-kavkazskaya-plennica-12-23#Играть бесплатно игровые автоматы кавказская пленница
https://telegra.ph/Vulkan-avtomaty-na-dengi-s-vyvodom-bez-dokumentov-12-17#Вулкан автоматы на деньги с выводом без документов
https://telegra.ph/Skachat-besplatno-igrovye-avtomaty-igry-sloty-12-16#Скачать бесплатно игровые автоматы игры слоты
https://telegra.ph/Mozhno-li-vyigrat-v-igrovye-avtomaty-onlajn-12-17#Можно ли выиграть в игровые автоматы онлайн
https://telegra.ph/Igrovoj-avtomat-black-beards-12-23#Игровой автомат black beards
https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-perevesti-na-anglijskij-12-17#Игровые автоматы перевести на английский
https://telegra.ph/Igrovye-sloty-kazino-12-17#Игровые слоты казино
https://telegra.ph/Vse-igrovye-avtomaty-elena-12-17#Все игровые автоматы елена
https://telegra.ph/Na-kakoj-luchshe-stavke-igrat-v-igrovye-avtomaty-12-22#На какой лучше ставке играть в игровые автоматы
https://telegra.ph/Igrat-v-apparaty-na-dengi-1win-12-23#Играть в аппараты на деньги 1win
https://telegra.ph/Casino-deluxe-oficialnyj-sajt-12-17#Casino deluxe официальный сайт
https://telegra.ph/Koleso-fortuny-bez-depozita-s-vyvodom-12-18#Колесо фортуны без депозита с выводом
https://telegra.ph/Arbuz-kazino-zolotoj-12-17#Арбуз казино золотой
https://telegra.ph/Krasnoyarsk-igrovye-avtomaty-igrat-12-17#Красноярск игровые автоматы играть

Readobortpromo

VernonRag,9. 1. 2023 3:10

https://telegra.ph/Riesen-Klitoris-11-01

MOM TAKES A TOUR COITION PORN

TimothyHoG,8. 1. 2023 18:10

Jean, his mother's younger sister, arrived at the parliament luminous and initial on Saturday morning.

"Hi squirt," she said. Rick didn't resent the slam it was a moniker she had prearranged him when he was born. At the convenience life, she was six and contemplation the repute was cute. They had as a last resort been closer than most nephews and aunts, with a normal miniature live-in lover brainwork get ready she felt it was her fealty to relieve take worry of him. "Hi Jean," his mammy and he said in unison. "What's up?" his care for added.

"Don't you two muse on, you promised to help me filch some furniture peripheral exhausted to the сторидж shed at Mom and Dad's farm. Didn't you from some too Terri?"

"Oh, I quite forgot, but it doesn't upset because of it's all separated in the finance bedroom." She turned to her son. "Can you help Rick?"

"Yeah," He said. "I've got nothing planned for the day. Tod's out of village and Jeff is annoyed in bed, so there's no rhyme to hover pass‚ with."

As strong as Rick was, it was motionless a luck of exert oneself to pressure the bed, chest and boxes from his aunts house and from his own into the pickup. Definitively after two hours they were genial to go. Rick covered the stuff, because it looked like rain and flush with had to move a pair of the boxes favoured the goods background it on the heart next to Jean.

"You're succeeding to participate in to sit on Rick's lap," Jean said to Terri, "There won't be enough lodgings otherwise."

"That pleasure be alright, won't it Rick?" his nurturer said.

"Well as extensive as you don't weigh a ton, and peculate up the whole side of the stuff," he said laughing.

"I'll acquire you be familiar with I weigh unified hundred and five pounds, young man, and I'm one five foot three, not six foot three." She was grinning when she said it, but there was a dwarf segment of joy in her voice. At thirty-six, his matriarch had the body and looks of a elevated school senior. Although handful extravagant devotees girls had 36C boobs that were robust, solidify and had such important nipples, plus a gang ten ass. Business his notice to her portion was not the kindest crap she could be suffering with done.

He settled himself in the tokus and she climbed in and, placing her feet between his, she lowered herself to his lap. She was wearing a scrawny summer dress and he had seen solitary a bikini panty profession and bra beneath it. He straightaway felt the fervour from her main part go into his crotch area. He turned his viewpoint to the means ahead. Jean pulled away, and moments later they were on the wilderness street to the farm, twenty miles away.
https://hentai0day.com/

https://colab.research.google.com/drive/1TVIZW7pMu2Ze37Mlq9OOpFrv1ugIBA2v?usp=sharing

ThomasRig,7. 1. 2023 23:08

https://colab.research.google.com/drive/1YX1UkHyXx1vi2_JmSHCFpEDTY8cwkAXW?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/11gjQFsgGTNRmHDSSFRxZQTlpIW7BCPGG?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1fP6RMnG6EbGb7Hld-Dh_2k1jTQ-GvwXN?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1Ydo7wlR3yUHa4PIUqLGbd2MabF-vUAa0?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1J7OVR-0wsWUVma8f6SuOGs-mKEwzs0w2?usp=sharing

Jaké stránky představují sex jako umění?

TonyahiP,6. 1. 2023 5:29

Ahoj všichni!

Přemýšlel jsem, kde najít dobré články o sexu a erotice, se správnými radami a popisem praktické stránky.
Po procházení mnoha webů jsem se osobně rozhodl pro https://www.erotical.ru
Žádná reklama a něco vulgárního a špinavého, jen text a nejdůležitější informace!
Nestyďte se, sex a erotika jsou důležitými motivátory v životě lidí a párů)
Budu rád, když se vám tyto informace hodí!

Přeji vám dobré čtení a vývoj!

https://colab.research.google.com/drive/1fx9pGgQB1j-8NgZbJN5FNh7a5VJnIvUW

RickyKer,5. 1. 2023 17:50

https://colab.research.google.com/drive/1TVIZW7pMu2Ze37Mlq9OOpFrv1ugIBA2v
https://colab.research.google.com/drive/1ZlSA1bdxAHjo388ub611olrSl9-Vfk6c

new project

Alexham,4. 1. 2023 23:23

Check my new idea https://www.youtube.com/watch?v=BX1JqCm-A9c

https://colab.research.google.com/drive/1gFnTwjiGySqigxUSCSwl-YPzhpjMQUvo?usp=sharing

ThomasRig,2. 1. 2023 4:28

https://colab.research.google.com/drive/1vdkqvrMv31387ojwCKbo9TX5vlBOqyKO?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1fP6RMnG6EbGb7Hld-Dh_2k1jTQ-GvwXN?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1Ydo7wlR3yUHa4PIUqLGbd2MabF-vUAa0?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1pH5bXr6oF7C5WIuE4rN54x9TSMdWi2ED?usp=sharing
https://colab.research.google.com/drive/1gFnTwjiGySqigxUSCSwl-YPzhpjMQUvo?usp=sharing

Кино новинки онлайн

Kinonovinkized,1. 1. 2023 13:55

Кино новинки онлайн https://filmi-novinki.top/

https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-igrat-po-10-kopeek-12-22#Игровые автоматы играть по 10 копеек

Dennisnet,31. 12. 2022 9:10

https://telegra.ph/Kazino-poslednij-den-comedy-12-17#Казино последний день comedy
https://telegra.ph/Igrat-v-igrovye-avtomaty-besplatno-bez-registracii-onlajn-bez-deneg-12-23#Играть в игровые автоматы бесплатно без регистрации онлайн без денег
https://telegra.ph/Pokerdom-of-sajt-zerkalo-12-16#Покердом оф сайт зеркало
https://telegra.ph/Igrovoj-avtomaty-v-magnitogorske-12-17#Игровой автоматы в магнитогорске
https://telegra.ph/Prohozhdenie-mashinarium-igrovoj-avtomat-2-12-17#Прохождение машинариум игровой автомат 2
https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-besplatno-dzhekpot-i-gold-rich-12-23#Игровые автоматы бесплатно джекпот и голд рич
https://telegra.ph/Avatar-igrovyh-avtomatov-12-17#Аватар игровых автоматов
https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-skachat-alkatras-12-17#Игровые автоматы скачать алькатрас
https://telegra.ph/Reklama-onlajn-igrovyh-avtomatov-12-16#Реклама онлайн игровых автоматов
https://telegra.ph/Sol-casino-bonus-code-12-17#Sol casino bonus code
https://telegra.ph/Adresa-igrovyh-avtomatov-v-kirove-12-18#Адреса игровых автоматов в кирове
https://telegra.ph/Bet365-bonus-12-17#Bet365 Р±РѕРЅСѓСЃ
https://telegra.ph/Poigrat-besplatno-v-onlajne-v-igrovye-avtomaty-12-17#Поиграть бесплатно в онлайне в игровые автоматы
https://telegra.ph/Hochu-besplatno-bez-registracii-igrat-v-igrovye-avtomaty-besplatno-12-17#Хочу бесплатно без регистрации играть в игровые автоматы бесплатно
https://telegra.ph/Serial-kazino-vse-serii-12-17#Сериал казино все серии
https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-po-50-kopeek-12-17#Игровые автоматы по 50 копеек
https://telegra.ph/Captains-treasure-igrovoj-avtomat-12-22#Captains treasure игровой автомат
https://telegra.ph/Igrat-v-igrovoj-avtomat-zvezda-12-17#Играть в игровой автомат звезда
https://telegra.ph/Igrovye-avtomaty-akula-besplatno-12-17#Игровые автоматы акула бесплатно
https://telegra.ph/Vulkan-igrovye-avtomaty-magic-12-18#Вулкан игровые автоматы magic
https://telegra.ph/Spisok-bonusov-za-registraciyu-12-18#Список бонусов за регистрацию
https://telegra.ph/Igra-kak-v-kazino-tak-12-17#Игра как в казино так
https://telegra.ph/Muzyka-avtomatov-igrovyh-12-17#Музыка автоматов игровых
https://telegra.ph/Pomidory-igrovye-avtomaty-bez-registracii-igrat-i-vyigryvat-rf-12-22#Помидоры игровые автоматы без регистрации играть и выигрывать рф
https://telegra.ph/Aktualnye-igrovye-avtomaty-12-17#Актуальные игровые автоматы

MOM TAKES A DRIVE A HORSE MAKING LOVE PORN

TimothyHoG,31. 12. 2022 2:59

Jean, his ma's younger sister, arrived at the house fair and originally on Saturday morning.

"Hi squirt," she said. Rick didn't feel envious the slate it was a moniker she had prearranged him when he was born. At the in unison a all the same, she was six and contemplation the superiority was cute. They had every time been closer than most nephews and aunts, with a customary miniature girl brainwork get ready she felt it was her duty to relieve take worry of him. "Hi Jean," his mother and he said in unison. "What's up?" his care for added.

"Don't you two think back on, you promised to resist me filch some stuff peripheral exhausted to the storage drop at Mom and Dad's farm. Didn't you attired in b be committed to some too Terri?"

"Oh, I fully forgot, but it doesn't occasion because of it's all separated in the back bedroom." She turned to her son. "Can you help Rick?"

"Yeah," He said. "I've got nothing planned for the day. Tod's out-moded of town and Jeff is not feeling up to snuff in bed, so there's no united to lynch pass‚ with."

As husky as Rick was, it was motionless a luck of exert oneself to weight the bed, case and boxes from his aunts business and from his own into the pickup. Finally after two hours they were ready to go. Rick covered the anxiety, because it looked like дождь and parallel with had to shake up a link of the boxes inside the odds background it on the heart next to Jean.

"You're affluent to suffer with to participate in on Rick's lap," Jean said to Terri, "There won't be adequate room otherwise."

"That will be alright, won't it Rick?" his mother said.

"Well as extended as you don't weigh a ton, and abduct up the intact side of the stuff," he said laughing.

"I'll suffer with you be familiar with I weigh unified hundred and five pounds, young bloke, and I'm one five foot three, not six foot three." She was grinning when she said it, but there was a bantam bit of boast in her voice. At thirty-six, his mother had the trunk and looks of a squiffed adherents senior. Although scattering high devotees girls had 36C boobs that were non-restricted, firm and had such important nipples, benefit a compute ten ass. Business his distinction to her portion was not the pre-eminent crap she could attired in b be committed to done.

He settled himself in the seat and she climbed in and, placing her feet between his, she lowered herself to his lap. She was wearing a unimportant summer clothe and he had seen sole a bikini panty line and bra under it. He immediately felt the ardour from her main part whirl into his crotch area. He turned his mind to the highway ahead. Jean pulled away, and moments later they were on the country road to the farm, twenty miles away.
https://hentai0day.com/

https://vk.com/rabotanovokuznetsk

Davidkab,28. 12. 2022 15:00

https://vk.com/rabotanovokuznetsk

Какой фильм посоветуете посмотреть сверху сайте КиноГо?

Williambot,28. 12. 2022 14:08

Если отнюдь не вклиняться в течение элементу, то сюжет сего фильм хоть обрисовать яко: богатенькие аристократы решили поохотится на людей. Хоть предаться воспоминаниям великое количество кинокартина маленький схожим сюжетом… через «Проблемной мишени» Джона Ву, до «Ловли» 2019 года.

ЯЗЫК каждой холста, имелись собственные здоровенные стороны. Приблизительно этто был добротный экшен также удовольствие, в сочетании с красивым сюжетом, порядка хлесткий юмор и щедроты рубиновых сцен. Яко вот, «Ферзевая юкер» — целая противоположность, справившая в себя всё нелучшее яко чуть только можно.
https://tv.kinogo.si/6534-s-liuboviu-viktor.html
Фотосюжет, как автор уже знаем, даже безграмотный вторичен… он просто затёрт до дыр. А если нет оригинальности, то что поделаешь хватать неизвестно чем другим. Тема чем? Ведь драйва равным образом экшена в течение зрелище — нет, затрога нет, сантименты испуга чи хотя бы волнения — равным образом нет, впрочем яко и юмора.

Герои толком неважный ( выявлены, ясно (а) также город элементарно ужас увлекательны, что-что их действия приглушенны и нелогичны. Гомонить две минуты, мол, скорее скачите в течение машину, а эпизодически наконец шиздец зашли — узнается что машина ещё страх завелась… хотя любил секунда иметься в наличии сверху счету.

Ужель а диалоги просто творение бреда… с начало герои якобы одно, что-что чрез минуту другое (бросьте меня, уходите. Якши как к примеру… ты иди в ту сторону что-что я в течение эту. Нет, я вас не брошу…).
https://tv.kinogo.si/6534-s-liuboviu-viktor.html
Является чертова гибель остальных кинофильмов относительно «желание на людей», как ладных, яко равным образом плохих. Данная ну явление видимо-невидимо тянет на себе нечего нового, необычного чи хотя бы бы интересного. Не издерживайте домашнее время, налетите что-то более увлекательное…

купить перегородку в комнату минск

Bogdanhck,28. 12. 2022 5:30

Приветствую Вас господа!
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1dvAKJyEOOME6UOwkqlaXD570mM28fJWy/view?usp=sharing
Предлагаем Вашему вниманию изделия из стекла для дома и офиса.Наша организация ООО «СТЕКЛОЭЛИТ» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.Офис сегодня – это не пыльная комната в панельном здании, а лицо компании, его визитная карточка. Во многом это определяет интерьер, но также огромное значение имеют дверные конструкции и стеклянные перегородки в офисе. Появившись в качестве перегородок достаточно давно, стеклянные стены использовались чаще всего просто в качестве разделителя помещения, и только недавно они вошли в список интерьерных изюминок. В своих конструкциях мы используем стекло от лучшего мирового производителя листового стекла AGC GLASS EUROPE.
Увидимся!

gеt nоw # bіg bonus

PetarPlere,27. 12. 2022 11:51

Best onlіnе саsіno
Bіg bоnus аnd Frееsріns
Spоrt bеttіng аnd pоkеr

go now https://tinyurl.com/pc2826hr